Acasa Sport Chedra Tax, set în ambele reprize cu Clarf United; 12-1!

Chedra Tax, set în ambele reprize cu Clarf United; 12-1!

3 min read
0
0
26

Joi, 15 noiembrie, în runda cu numărul 11 a ligii A, cu începere de la ora 19:50, Chedra Tax a dispus de Clarf United cu scorul de 12-1.

Elevii lui Dragoș Chelba au început în forță prima repriză și în minutul 2, Marian Matei a deschis scorul, ca trei minute mai târziu, Ciprian Neacșu să facă 2-0. Profitând de spațiile largi din defensiva adversarilor, Chedra a mai marcat o dată, prin Cristian Mihăiță, în minutul 10; 3-0, urmat după altele două de George Ghiță; 4-0. Pasele repetate ale roș-negrilor au dus la marcarea încă unui gol; Ciprian Neacșu a împins mingea în poartă pentru 5-0, reușind dubla, iar în ultimul minut al primului act, George Ghiță a făcut dubla, stabilind scorul pauzei; 6-0.

Ocaziile consecutive la poarta celor de la Clarf United au adus majorarea scorului la numai două minute după începerea mitanului secund, când Ciprian Neacșu a reușit primul hat-trick al acestui meci; 7-0, iar la un minut diferență, Cristian Mihăiță a făcut și el dubla; 8-0. Primul marcator al meciului, Marian Matei a completat dublele în minutul 26, pentru 9-0, ca după patru minute mai târziu să reușească al doilea hat-trick al meciului. Așadar, 10-0, însă Clarf a arătat că încă mai are un cuvânt de spus și a marcat repede; 10-1. Pofta mare de joc a băieților conduși de pe margine de Dragoș Chelba nu s-a tăiat și, în minutul 33, Ionuț Herea a înscris și el; 11-1, iar în ultimul minut de joc, Andrei Rusu a stabilit scorul final; 12-1.

După acest scor-fluviu, Chedra rămâne liderul ligii A, cu un joc mai puțin disputat, urmând ca etapa viitoare să întâlnească penultima clasată, Old-Boys Băicoi.