Acasa Sport Handbal, juniori II: CSM Ploiești – CSS Făgăraș 40-33

Handbal, juniori II: CSM Ploiești – CSS Făgăraș 40-33

2 min read
0
0
92

Echipa de handbal masculin CSM Ploiești, antrenată de Gheorghe Puia, a debutat cu dreptul în Seria H a sezonului regulat pentru juniorii II, după ce a învins cu 40-33 echipa CSS Făgăraș, într-un meci disputat la Sala Sporturilor „Olimpia” Ploiești.

Tinerii handbaliști ploieșteni au început ezitant partida, fiind conduși de echipa oaspete cu 3 sau chiar 4 goluri până aproape de finalul reprizei. Intrarea, în ultimele minute, a lui Eric Moldoveanu a dat un plus de valoare atacului ploieștean și, astfel, prima repriză s-a încheiat cu scorul de 18-18.

În cea de a doua repriză, juniorii ploieșteni au pus stăpânire pe joc, distanțându-se la o diferență de 9 goluri, în final obținând o binemeritată victorie: 40-33.

CSM Ploiești: Mitrică David, Ion Mihail, Oprea Mihai, Pleșa Alexandru, Niță Alexandru, Mereu Flaviu, Ghiță Alexandru, Iorga Mihai, Iacob Răzvan, Anghelescu Andrei, Constantin Ștefan, Herghelegiu Alexandru, Davidoiu Sebastian, Ilie Alexandru, Moldoveanu Eric.

Jucătorii partidei au fost Eric Moldoveanu și Flaviu Mereu, ei fiind și jucătorii cu cele mai multe goluri marcate. Pentru ploieșteni au mai înscris: Alexandru Pleșea, Alexandru Ghiță, Mihai Iorga, Răzvan Iacob, Andrei Anghelescu și Alexandru Herghelegiu.