Acasa Sport Programul meciurilor CM 2018. Vezi unde poți vedea partidele la TV și online

Programul meciurilor CM 2018. Vezi unde poți vedea partidele la TV și online

9 min read
0
0
122

Program meciuri CM 2018. Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia începe pe 14 iunie, iar TVR televizează toate cele 64 de meciuri.

Toate cele 64 de partide de fotbal vor fi transmise de TVR în exclusivitate. Peste 100 de ore de Studiouri Mondial vor completa, de la Bucureşti, cu informaţii şi puncte de vedere pertinente, transmisiunile directe din Rusia.

În perioada 14 iunie-15 iulie, în cele 32 de zile de Campionat Mondial de Fotbal, TVR va dedica peste 400 sute de ore sportului rege, fie că este vorba despre transmisiuni în direct ale partidelor de fotbal sau despre studiouri de dezbatere conexe transmisiunilor directe, ştiri, rubrici sportive în emisiunile curente ale posturilor, a anunțat postul public de televiziune.

TVR și TVR HD vor difuza cele mai multe meciuri și cele mai multe ore de program dedicate CM 2018 iar TVR 2 va difuza 8 meciuri din fazele finale ale grupelor (care se desfăşoară simultan cu partide transmise de TVR 1).

De asemenea, meciurile pot fi urmărite live online și pe platforma video tvrplus.ro.

Primul meci este cel de joi, dintre Rusia și Arabia Saudită, din grupa A a CM 2018.

Program CM 2018: Televizări faza grupelor

14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD

15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci) – TVR 1, TVR HD

16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD

17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara) – TVR 1, TVR HD
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD

18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci) – TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) – TVR 1, TVR HD

19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk) – TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan) – TVR 1, TVR HD

21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara) – TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD

23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci) – TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) – TVR 1, TVR HD

24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan) – TVR 1, TVR HD

25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara) – TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd) – TVR 2
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk) – TVR 2

26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci) – TVR 2
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) – TVR 2

27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) – TVR 2
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) – TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod) – TVR 2

28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) – TVR 2
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara) – TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk) – TVR 2

Program meciuri CM 2018: Optimile de finală

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) – TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) – TVR 1, TVR HD

1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) – TVR 1, TVR HD

2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara) – TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD

3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

Program meciuri CM 2018: Televizarea sferturilor

6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) – TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) – TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) – TVR 1, TVR HD

Program Campionatul Mondial de fotbal din Rusia: Semifinale și finala

10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Finala pentru locul 3:

14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

Finala CM 2018

15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Load More Related Articles
Load More By Redactia
Load More In Sport

Lasă un răspuns

Check Also

Fostul primar al municipiului Piatra-Neamţ, Gheorghe Ştefan, a fost eliberat condiţionat din Penitenciarul Ploieşti

Fostul primar al municipiului Piatra-Neamţ Gheorghe Ştefan a fost eliberat condiţionat din…