Acasa Sport Bursa Transferurilor din Liga 2 – Ce mutări au făcut Petrolul, Rapid, și „U” Cluj

Bursa Transferurilor din Liga 2 – Ce mutări au făcut Petrolul, Rapid, și „U” Cluj

12 min read
0
0
328

Echipele din Romania pot sa efectueze transferurile de iarna in perioada 21 ianuarie – 17 februarie 2020. Liga 2 se reia pe 22 februarie.

1. UTA ARAD

Antrenor: Laszlo Balint (confirmat)

Veniri: Soufiane Jebari (liber de contract / FC Csikszereda), Radu Crisan (imprumutat / Astra Giurgiu), Simon Rrumbullaku (liber de contract / FK Kukesi)

Plecari: Alin Seroni (contract reziliat / FC Botosani), Rafael Zamfir (imprumutat / Crisul Chisineu Cris), Diego Lorenzi (contract reziliat)

2. CS MIOVENI

Antrenor: Dragos Stoica (confirmat)

Veniri: Jose Dominguez (liber de contract / Valdres FK), Raul Hreniuc (imprumutat / CS „U” Craiova), Constantin Serban, Bogdan Zamfirescu (promovati de la juniori)

Plecari: Daniel Celea (suma necunoscuta / Sepsi), Remus Enache, Marius Simandan (contracte reziliate)

3. FC RAPID 1923

Antrenor: Daniel Pancu (confirmat)

Veniri: Valentin Alexandru (30.000 euro / Gloria Buzau), Paul Copaci (liber de contract / Astra Giurgiu), Andrei Georgescu, Cristian Ignat (promovati de la juniori), Harrison Devenish-Mears (liber de contract / Northern Tigers FC)

Plecari: Alexandru Achiriloaiei, Matei Babaua, Alexandru Catrici (imprumutati / Pandurii Tg. Jiu), Gabriel Dodoi (imprumutat / CSM Resita), Matias Roskopf (contract reziliat / Apollon Limassol)

4. SCM ARGES PITESTI

Antrenor: Ionut Badea (confirmat)

Veniri: Sylvain Deslandes (imprumutat / Wolverhapton), George Micle (imprumutat / FCSB)

Plecari: Catalin Barbu (liber de contract / Chindia), Marius Alexe (contract reziliat)

5. TURRIS-OLTUL TURNU MAGURELE

Antrenor: Erik Lincar (nou)

Veniri: Albert Voinea (60.000 euro / Ripensia), Ionut Cioinac (liber de contract / Petrolul), Samson Nwabueze (liber de contract / Flacara Horezu), Tiberiu Serediuc (liber de contract / FC Hermannstadt), Robert Neacsu (liber de contract / Daco-Getica Bucuresti)

Plecari: Cristian Bud (contract reziliat / Minaur Baia Mare), Catalin Savin (contract reziliat / Gloria Buzau), Charles Acolatse (contract reziliat)

6. ASU POLI TIMISOARA

Antrenor: Octavian Benga (confirmat)

Veniri: Dragos Saulescu (liber de contract / CSM Resita), Alexandru Pop (liber de contract / Viitorul Tg. Jiu), Dorin Codrea (imprumutat / ACS Poli Timisoara), Alexandru Munteanu (liber de contract / Petrolul)

Plecari: Artion Zabun (imprumutat / CSM Focsani), Calin Popescu (imprumut expirat / Sepsi), Marvin Schieb (liber de contract / FK Csikszereda), Adrian Ungureanu, Adrian Lazar, Razvan Pitigoi (imprumutati / Ghiroda Giarmata)

7. METALOGLOBUS BUCURESTI

Antrenor: Marius Maldarasanu (confirmat)

Veniri: Radu Zamfir (imprumutat / FCSB), Raul Gavirlita (imprumutat / Astra Giurgiu)

Plecari: Cosmin Ionica (contract reziliat / CS Tunari), Robert Valceanu, Alexandru Staris (contracte reziliate)

8. FC PETROLUL 1952 PLOIESTI

Antrenor: Costel Enache (nou)

Veniri: Armando Vajushi (liber de contract / KF Teuta), Leonel Pierce (liber de contract / FC Botosani), Pol Roige (liber de contract / GIF Sundvall), Mihai Nitescu (promovat de la juniori)

Plecari: Guy Gnabouyou (contract reziliat / Kuala Lumpur FA), Alexandru Zaharia (contract reziliat / CSA Steaua), Petru Racu (contract reziliat / Petrocub Hincesti), Madalin Mihaiescu (contract reziliat / CSA Steaua), Ionut Cioinac (contract reziliat / Turris Turnu Magurele), Catalin Stefanescu (contract reziliat / „U” Cluj), Alexandru Munteanu (contract reziliat / ASU Poli Timisoara)

9. SSC FARUL CONSTANTA

Antrenor: Ianis Zicu (confirmat)

Veniri: Madalin Martin (liber de contract / Progresul Bucuresti), Ion Cararus (liber de contract / Harnosands FF)

Plecari: Radu Zamfir, Alexandru Bodea (imprumuturi expirate / FCSB), Patrick Petre (contract reziliat / Dacia Unirea Braila)

10. SCM GLORIA BUZAU

Antrenor: Ilie Stan (confirmat)

Veniri: Calin Toma (liber de contract / Ripensia), Iulian Rosu (liber de contract / Sportul Snagov), Catalin Savin (liber de contract / Turris Turnu Magurele), Adrian Chica-Rosa (liber de contract / FC Botosani II)

Plecari: Alexandru Bourceanu (retras din activitate), Valentin Alexandru (30.000 euro / Rapid), Ricardo Mihalache (liber de contract / Unirea Slobozia)

11. DUNAREA CALARASI

Antrenor: Cristian Pustai (confirmat)

Veniri: Adrian Zaluschi (liber de contract / Ripensia), Konstantinos Rougalas (liber de contract / Panachaiki), Razvan Began (liber de contract / Daco-Getica), George Tudoran (liber de contract / Rapid)

Plecari: Laurentiu Manole (contract reziliat / Dacia Unirea Braila), Ciprian Gliga (contract reziliat / Concordia Chiajna), Radu Crisan (imprumut expirat / Astra Giurgiu), Matheus Dias, Alin Mutu (contracte reziliat), Salvatore Marrone (imprumut expirat / FCSB), Gabriel Preoteasa (contract reziliat / Viitorul Tg. Jiu)

12. VIITORUL PANDURII TG. JIU

Antrenor: Cristian Luput (confirmat)

Veniri: Robert Bodea (liber de contract / FC „U” Craiova), Gabriel Preoteasa (liber de contract / Dunarea Calarasi), Paul Mitrica (liber de contract / Luceafarul Oradea), Daniel Paraschiv (liber de contract / Luceafarul Oradea)

Plecari: Alexandru Pop (contract reziliat / ASU Poli Timisoara), Raul Hajmasan (contract reziliat / Minaur Baia Mare), Bogdan Porumb (imprumut expirat / Sanatatea Cluj), Dumitru David (contract reziliat)

13. UNIVERSITATEA CLUJ

Antrenor: Adrian Falub (confirmat)

Veniri: Catalin Stefanescu (liber de contract / Petrolul), Bogdan Barbu (liber de contract / Academica Clinceni), Sebastian Mailat (liber de contract / CFR Cluj), Andrei Muresan (liber de contract / CFR Cluj), Alexandru Rosca (liber de contract / CSM Resita), Dragos Penescu (imprumutat / FC Botosani), Iulian Dinu (imprumut expirat / Pandurii Tg. Jiu), Robert Neciu (imprumutat / Viitorul)

Plecari: Tiago Gomes (contract reziliat / Alverca), Arnaud Guendj (contract reziliat / FC Muhlenbach), Rafael Miranda (contract reziliat / Al Seeb), Florin Burghele (liber de contract / Foresta Suceava), Andre Ceitil (contract reziliat), Kay (imprumutat / Academica Coimbra)

14. RIPENSIA TIMISOARA

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Horatiu Moldovan (liber de contract / Sepsi), Cosmin Sarbu (liber de contract / CSC Sanmartin), Valeriu Macritchii, Ivan Urvantev, Andrei Macritchii (liberi de contract / Dinamo Auto Tiraspol)

Plecari: Albert Voinea (60.000 euro / Turris Turnu Magurele), Adrian Zaluschi (contract reziliat / Dunarea Calarasi), Haralambie Mociu (contract reziliat / Foresta Suceava), Calin Toma (liber de contract / Gloria Buzau), Marius Fotescu (contract reziliat)

15. FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat)

Veniri: Christos Intzidis (liber de contract / PS Kalamata), Norbert Pinter (liber de contract / FK Backa Topola), Marvin Schieb (liber de contract / ASU Poli Timisoara), Salvatore Marrone (imprumutat / FCSB)

Plecari: Soufiane Jebari (contract reziliat / UTA), Raul Julia (contract reziliat)

16. CONCORDIA CHIAJNA

Antrenor: Florin Bratu (nou)

Veniri: Ciprian Gliga (liber de contract / Dunarea Calarasi), Michael Odibe (liber de contract / Magusa Turk Gucu), Diogo Rosado (liber de contract / Farul), Dan Bucsa (liber de contract / Petrolul), Stelian Cucu (liber de contract / Chindia), Florin Borta (imprumutat / CS „U” Craiova)

Plecari: Robert Riza (liber de contract / FC „U” Craiova), Paul Batin (liber de contract / Minaur Baia Mare), Alin Dobrosavlevici (liber de contract / FC Hermannstadt), Razvan Gradinaru (liber de contract / Poli Iasi), Alexandru Albu (liber de contract / Academica Clinceni), Lucian Asanache, Hiphni Yandokouzou, Cosmin Neagu, Vladimir Georgescu, Ovidiu Marin, Yanis Hamzaoui, Cristinel Matei, Romain Davigny (contracte reziliate)

17. CSM RESITA

Antrenor: Dorinel Munteanu (confirmat)

Veniri: Laurentiu Bus (liber de contract / Academica Clinceni), Laurentiu Rus (liber de contract / Sanatatea Cluj), Rares Ispas (imprumutat / CFR Cluj), Gabriel Dodoi (imprumutat / Rapid), Raphael Stanescu (liber de contract / Daco-Getica Bucuresti), Alin Tegle (liber de contract / CS „U” Craiova), Gabriel Raducan (imprumutat / Dinamo)

Plecari: Dragos Saulescu (contract reziliat / ASU Poli Timisoara), Florin Cioabla (contract reziliat / Flacara Horezu), Flavius Vladia (contract reziliat / Ghiroda Giarmata), Cristian Poiana (contract reziliat / ACSO Filiasi), Alexandru Rosca (contract reziliat / „U” Cluj)

18. SPORTUL SNAGOV

Antrenor: Razvan Ciodar (interimar)

Veniri: Echipa nu are drept de a face legitimari.

Plecari: Costantin Stoica (contract reziliat), Antonio Ristea (contract reziliat / CS Blejoi Vispesti), Karim Safsaf (contract reziliat / AS Soliman), Iulian Rosu (contract reziliat / Gloria Buzau), George Micle (imprumut expirat / FCSB), Adrian Dorobantu (contract reziliat)

19. PANGURII TG. JIU

Antrenor: Calin Cojocaru (confirmat)

Veniri: Matei Babaua, Alexandru Achiriloaiei, Alexandru Catrici (imprumutati / Rapid), Alexandru Bodea (imprumutat / FCSB)

Plecari: Robert Bratu (contract reziliat / CSM Focsani), Iulian Dinu (imprumut expirat / „U” Cluj), Gabriel Oita (contract reziliat / ACS Comuna Recea), Nicolae Cotolan (contract reziliat / Mostistea Ulmu), Daniel Unguru (contract reziliat / Unirea Slobozia), Mihai Cotolan, Paul Chis, Bogdan Visan, Ioan David (contracte reziliate)

20. DACO-GETICA BUCURESTI

S-a retras din campionat. Jucatorii Raphael Stanescu, Robert Neacsu, Razvan Began, Ionut Gurau, Mihai Esanu si Razvan Prodan au parasit deja echipa.

Load More Related Articles
Load More By Redactia
Load More In Sport

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

Noi date privind desfăşurarea cursurilor

Un număr de 305 de unităţi de învăţământ din ţară desfăşoară cursuri potrivit Scenariului …